Esra Ceyhan Kimdir?

4 yorum
960

Televizyon programcısı ve sunucu

Esra Ceyhan, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Asker olan babasının görevi nedeniyle çocukluğundan beri birçok şehir değiştirdi. En çok da Bursa ve Diyarbakır’da yaşamış. Bursa’da başladığı ilkokulu Diyarbakır’da bitirdi. Ortaokul ve liseyi yine Bursa’da okudu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandı. Böylece Bursa’dan İstanbul’a geldi.

1988 yılında üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken bir davette Halit Kıvanç’la tanıştı. Televizyonculuk hayatı da bu tanışma ile başladı.

Üniversitede okurken TRT’de çalışmaya başladı. ‘TRT’e çalıştığı yıllarda Halit Kıvanıç’n teklif etmesine rağmen kamera önüne geçmeyen ve kamera arkasını öğrenmeye çalışan Esra Ceyhan çalışma hayatına verdiği aradan sonra Flash TV’e bu kez kamera önünde seyircilerle buluştu. ‘TRT’e eğlence ve eğitim kültür drama programlarında yönetmen yardımcısı olarak programların hazırlanışı hakkında tecrübe kazandı.

1996 yılında televizyonda ilk kamera önüne çıkmaya HBB televizyonunda “İkiden Dörde” isimli gündüz kuşağı kadın programıyla başladı. Daha sonra da 1997 yılında Atv’ye geçerek sekiz buçuk yıl “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” isimli programını sunmuştur. Aynı programına bir sezon TV 8 ‘de de devam etmiştir.

Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra da Posta gazetesinde yazdı. Bir süre sonra Kanal D’de “Esra Ceyhan’la” isimli programı yapmaya başlamıştır. 2009 yılında TRT’ye transfer olmuş ve “Esra Ceyhan’la Hayat” adlı gündüz programını yapmıştır. 5 ay yaptığı program sona erdirildi.

Esra Ceyhan’ın, “Cey Yapım” adında bir yapım şirketi de vardır.

2012 yılında Kanal 7 ekranında “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” programı ile yeniden izleyici karşısına çıktı.

Esra Ceyhan, 1992 yılında diş hekimi Barbaros Ceyhan ile evlendi. 17 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Ayşe (d.2006) adında bir kızı vardır.

Türk mutfağından örneklerle hazırladığı bir yemek kitabı yazdı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Esra Ceyhan Kimdir? (4 Yorum)

 1. onur atay benımle konuşmasan benımle alay etıyını kabul edecam hepsı bu kadar dedi ki:

  ordakı balk o göz yaşları o mutbak ved dıyerlerı her bırınayrı bır anıvar ruhumda taptazelıyın koruyo ılk an gıbıb kafamda senısın öyledkalacan takı kavuşuncaya kadar o dökulen goz gılelerın ıçın kurban olurum bak sıkldıyın zaman burada hısedıyom ınan bensenden dahı çok uzuluyom dahı ılerıde guzel turat gunlerımız mutlu bırde yuvamız olanak umudum hayelım öyle yınde nasıp dıyom senın çoksevıyom buna ınan

  • onur atay benımle konuşmasan benımle alay etıyını kabul edecam hepsı bu kadar dedi ki:

   şımdı soruyom ordamısın

 2. onur atay benımle konuşmasan benımle alay etıyını kabul edecam hepsı bu kadar dedi ki:

  senındunyalar kadar sevyom ısyanın nıye senın bır kelıme knuşmadıyın ben kızmıyomda senın ısyanın yakaladıyım anda yıecem bılsenısevyom sen benım herşeyımsın

 3. onur atay benımle konuşmasan benımle alay etıyını kabul edecam hepsı bu kadar dedi ki:

  ınan hayel etıyın her şeyın en guzelın layıksın hakındır anenın aksutugıbıb senıdunyalara deyışmem