Adı Soyadı:
Aleyna Tilki
Yaşı:
28 Mart 2000 doğumlu, 16 yaşında
Memleketi:
Konya
Eğitim:
İstanbul İstek Koleji – Lise 3 Öğrencisi (2016)
Boyu:
1.65 cm
Kilo:
48
Saç Rengi:
Sarı
Göz Rengi:
Kahverengi
Mesleği:
Şarkıcı

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye çok ciddi anlamda meraklı olan ve bu alanda kendisini geliştirme amacı içerisine giren Aleyna Tilki, ailesi ile birlikte 10 yaşında iken yani 2010 yılında İstanbul şehrine taşınmıştır. Yaşı ilerledikçe sesinde çok ciddi bir gelişme meydana gelmiştir.

Kendisinin söylemesine göre sesini ailesi farketmiş ve bu anlamda ona her türlü destek olmuşlardır. Genç yaşına rağmen kısa bir zaman dilimi içerisinde sesini herkese dinletebilmek için ciddi anlamda girişimlerde bulunarak adından söz ettirmeye başlamıştır. Şuan aynı zamanda İstanbul İstek Koleji bünyesinde eğitimine devam etmektedir.

Aleyna Tilki’yi televizyon ekranlarında ilk olarak 2014 yılında yayınlanan Yetenek Sizsiniz Türkiye programında yarışmacı olarak görme şansına eriştik. Bu programa bir arkadaşı ile çıkarak Gesi Bağları türküsünü seslendiren Aleyna, jürilerden tam not almış ve yaşı ile stüdyoda yarışmayı izleyen tüm insanları da şaşkına uğratmıştır.

Sesindeki esrarengiz tını nedeni ile yarışmanın en çok ilgi çeken isimlerinden birisi olan Aleyna, daha o yaşlarda aynı zamanda çeşitli mekanlarda da şarkı söylediğini itiraf etmiştir ancak bir yarışmacı olduğundan dolayı bu durum gündeme çok fazla düşmemiştir. Zaman içerisinde ise yaptığı bir single ile ülkemizde doruklara ulaşmıştır.

2016 yılı geldiğinde Türkiye’nin ünlü DJ’lerinden birisi olan Emrah Karaduman ile birlikte (Cevapsız Çınlama) adını taşıyan bir şarkıya imza atmış ve bu şarkı ile kısa zaman içerisinde Türkiye’nin en bilinen isimlerinden birisi olmuştur. NetD Müzik sponsorluğu ile Youtube platformunda yayınlanan klip, aynı gün içerisinde 100.000 izlenme rakamına ulaşmış ve çok sevilmiştir.

Hali hazırda Youtube’da 125 Milyon izlenme rakamını deviren şarkı, Youtube’da en çok izlenen şarkı video klipleri kategorisinde yer alma başarısını göstermiştir. Aleyna Tilki, bu klip ile birlikte kısa zaman içerisinde şöhret olmuş ve çeşitli televizyon programlarına davet edilerek söylemleri ile de çok ciddi anlamda ön plana çıkmıştır.

Günümüzde sosyal medyanın ve online ortamın en çok konuşulan isimlerinden birisi Aleyna Tilki’dir. Halk arasında kendini beğenmiş konuşmaları nedeni ile kısa zaman dilimi içerisinde capslere de konu olan Aleyna Tilki, genç yaşında içkili mekanlarda şarkı söylediğinden dolayı toplumun geneli tarafından da eleştirilmiştir.

Tilki, şuan Türkiye’nin sosyal medya üzerinde en çok konuştuğu isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Yakın bir zaman dilimi içerisinde müzik ile alakalı ne gibi girişimleri olacak merak konusu.