Avenged Sevenfold 1999 yılında Huntington Beach, Kaliforniya’da kurulan bir müzik grubudur. Avenged Sevenfold üyeleri o dönemde hala liseye gitmekteydiler. Kısa zamanda ünleri artan, Matt Shadows (vokal), Zacky Vengeance (ritim gitar), Synyster Gates (elektro gitar), Johnny Christ (bas gitar) ve The Rev (bateri)’den oluşan grup, metal ve hardcore eserleriyle ün yapmıştır. İkinci kez düzenlenen yıllık Revolver Golden God Awards yarışmasında The Rev en iyi baterist ödülüne,Zacky Vengeance ve Synyster Gates ise en iyi gitaristler ödülüne layık görülmüştür.Ayrıca 2012 yılında Matt Shadows yılın en iyi vokali seçilmiştir.Synyster Gates 2006 yılında Hammer’dan Yılın En İyi Gitaristi ödülüne layık görülmüştür.Grubun 2012 yılında çıkardığı single parçası ‘Carry on’ yılın en iyi Metal şarkısı seçildi. Grup oldukça kompleks sololar geliştirir ve bunları canlı performansta fazlasıyla sergiler.

İlk albümleri olan Sounding the Seventh Trumpet, Temmuz 2001′de piyasaya çıktı. Albüm çıktığında grup üyeleri henüz 18 yaşındaydılar. Aradan 2 yıl sonra Hopeless etiketiyle Waking the Fallen, Haziran 2005’te de City of Evil albümü Warner Bros etiketiyle piyasa sürüldü. 2005 yazını da bu albümle beraber Warped Tour’a katılarak geçirdiler. City Of Evil albümünden “Beast & The Harlot”, “Blinded In Chains” gibi şarkılarını birçok oyunda dinleyebilirsiniz. (Need for Speed: Most Wanted) Ayrıca Avenged Sevenfold albümlerinden “Almost Easy” şarkısı da Need for Speed: ProStreet oyununda bulunmaktadır.

Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold Avenged Sevenfold (ax7 Avenged Sevenfold (ax7) Avenged Sevenfold (a Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x) Avenged Sevenfold (a7x)