Can yücel (2) Kimdir?

yorumsuz
315

2015 yapımı “Yaktın Beni” adlı sinema filminin yönetmenidir.

Can yücel (2), 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu Derya Alabora ve oyuncu Uğur Yücel’in oğludur.

Altı yaşından beri elinde kamera olan oğul Yücel, bir dönem sinema eğitimi aldıktan sonra mesleğe alaylı olarak devam etti.

2010 yılında başrollerinde; Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç, Ozan Güven, Ceyda Düvenci’nin oynadığı “Ejder Kapanı” adlı sinema filminde babası Uğur Yücel yönetmenliğini yaparken Can yücel (2) de ikinci yönetmen olarak görev yaptı.

2013 yılında başrollerinde Beren Saat ve Uğur Yücel oynarken diğer rollerde de, Ayça Bingöl, Melis Mutluç, Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü, Yasemin Çonka ve Erdal Küçükkömürcü’nün oynadığı “Benim Dünyam” adlı sinema filminde babası Uğur Yücel yönetmenliğini yaparken Can yücel (2) de ikinci yönetmen olarak görev yaptı.

2014 yılında başrollerinde Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Salih Bademci’nin oynadığı “Ulan İstanbul” adlı dizinin hikaye sahibi ve senaryo yazarları Can yücel (2)ve Uğraş Güneş olmuştur.

2015 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydın, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2015 – Yaktın Beni (Sinema Filmi)

Senaryo :
2014 – Ulan İstanbul (TV Dizisi) (Uğraş Güneş ile birlikte)

Yönetmen Ekibi :
2013 – Benim Dünyam (2. Yönetmen) (Sinema Filmi)
2010 – Ejder Kapanı (2. Yönetmen) (Sinema Filmi)


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın