Bir Türkiye klasiği olan okey oyunu, mynet aracılığıyla senelerdir internet üzerinden de oynanıyordu. Kıraathanelerde dördüncü oyuncuya son veren ve online ortamda tanımadığınız geniş bir oyun havuzuna kavuşturan bu sistem sonunda mobil cihazlara da ulaştı.

Android oyuncuları arasında çabuk rağbet görmeye başlayan Çanak Okey kısa sürede kalabalık bir oyun kitlesine ulaştı. Kurallar bildiğiniz gibi, 52 taş, 4 ıstaka ve bir sürü yedek taşın kullanıldığı dinamiklere sahip olsa da ufak bir detaya değinmeden etmeyelim. Oyun oynarken ortaya konulan sanal para sayesinde puan kazanma şansınız oluyor ve adrenalin seviyesi de yükseliyor.

Sizin yerinizi alabilecek robot sayesinde işiniz çıktığında veya meşgul olduğunuz bir anda rakip oyuncuları bekletmeyeceksiniz.

Çanak Okey sizi her defasında Facebook veya Mynet üzerinden oynama zahmetinden kurtarıyor. Artık istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde okey oynayabileceksiniz. Üstelik saat de tanımadan. Çünkü Çanak Okey’in sunucularında 24 saat okey oynayan insanlar bulunuyor.

Öte yandan bilgisayarınızdan yapay bir hissiyat veren oyun alışkanlığını dokunmatik ekran sayesinde ortadan kaldırıyorsunuz. Mobil cihazınızda okey oynarken taşlarınızı elinizle seçip sürüklemek ayrı bir keyif. Buna ek olarak HD grafikler de basit bir oyunun yeniden derlenmesiyle ne kadar estetik olabileceğini de yüzümüze vuruyor.
Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi Çanak Okey İncelemesi