Doctor Who Dizi Tanıtım

BBC Amerika’nın özel olarak hazırladığı yapımlar arasında olan ve 2005 yılında gösterime başlamış dizisi Doctor Who en başarılı yapımlar arasında yerini almayı başardı yüksek izlenme oranı ve hayranlarından aldığı yüksek puanlar yıllarca ekranlarda kalmasına yeterli olurken çekimleri İngiltere ve Kanada’da hazırlanan yapımın yaratıcı rolünde Sydney Newman yer alıyor.

Doctor Who Dizi Konusu

Televizyon tarihinin en uzun ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçmey başarmış İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin maceraları anlatıyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Christopher Eccleston, yıllar içinde Doktor’’u canlandıran dokuzuncu aktör olmanın gururunu yaşıyor. Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.

Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who Doctor Who