Survivor 2016 Gönüllüler yarışmacısı

Efecan Dianzenza, 14 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere, Londra’da doğmuştur. Annesi Türk, babası İngilizdir. 3 yaşında Türkiye’ye geldi ve çocukluğunu İzmir Karşıyaka’da geçirdi.

9 yaşında Karşıyaka Spor Kulübü’nün alt yapısında futbol oynamaya başladı. 14 yaşında Antalya Spor Kulübüne transfer oldu. Müziğe de arkadaşlar aracılığıyla Antalya’da merhaba dedi.

Evine küçük çaplı stüdyo kurup yüzlerde şarkı kaydetti ve underground albümler yaptı. 2 sene Antalya’da müzik hayatını İstanbul’da devam ettirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile anlaştı.

Bu süreçte müzik hayatını İstanbul’da underground anlamda devam ettirdi. Profesyonel anlamda gece kulüplerinde dj’lik yapmaya başladı.

Liseden mezun olunca üniversite sınavlarına girip Anadolu Üniversitesi’nde Spor Akademisi Antrenörlük bölümünü kazandı ve futbolu bıraktı.

2010 yılında Model of Models yarışmasında Türkiye 1.si olarak moda ve mankenlik sektörüne girmiş oldu. Hemen ardından Endonezya’da düzenlenen Mister İnternational yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek dünya 6.sı oldu.

Efecan Dianzenza aynı zamanda R&B müzikle uğraştığı ve melez olduğu için Türk basını ona yerli Will Smith adını yakıştırdı.

Modellik hayatı sürerken Petek Dinçöz’ün sihirbaz adlı şarkısı için beraber kamera karşısına geçti. 2011’de çalışmasına başladığı Ruj İzi adlı single’ını 2012 yılında sevenleriyle buluşturup müzik hayatına gerçek anlamda merhaba dedi.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Efecan Dianzenza da gönüllüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe yarışacaktır.

Albümleri :
2012 – Ruj İzi (Single)