Esra Özüver, 1976 Yılında İstanbul’da doğmuştur.

Med Yaptimi, Haldun Dormen ve Şebnem Sönmez’den oyunculuk, Yıldız Tunbul’dan şan ve Tijen Par’dan da diksiyon eğitimleri aldı.

Esra Özüver, 2007 Yılından bugüne kadar; “Nokia”, “Avea”, “Siemens”, “Bellona”, “Ülker” gibi birçok markanın reklam filmi ve kampanyalarında yer aldı.

2007 yılında Haldun Dormen’in yönettiği “Amphitron” adlı müzikalle tiyatroya başladı. Daha sonra da Mithat Subaşı’nın yönettiği “Arap Saçı” adlı komedi oyunla devam etti. Ayrıca dizi filmlerde de rol aldı.

2009-2011 Yılları arasında Showmax ekranlarında “Esra Özüver ile Yıldız Günü” programını sunmuştur.

Esra Özüver, hayvanları çok seviyor. Bir tane kurt köpeği var ve onunla hergün yürüyüş yapmaktan çok keyif alıyor. İlerde hayvanlar ile ilgili projelerde yer almak istiyor. Kendinde en çok ellerini beğeniyor. Tarzının farklı olduğunu; seksi olurken mutlaka sevimli de olmaya çalıştığını söylüyor.

2014 yılında “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programına katıldı.

Sunuculuğunu Öykü Serter’in üstlendiği, jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu, İvana Sert ve Uğurkan Erez’in yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışmada Ayşenur Balcı, Aycan Nurcan Şencan, Ayşegül Melisa Doğan, Buse Doğanay, Ezgi Baylar, Gizem Güler, Gizem Kayaalp, Melek Balkan, Nur Bozar, Özlem Özden, Roza Şake, Sara Ayşem Koçoğlu, Tuğçe Ergişi ile yarıştı.

Esra Özüver, 20 Eylül 2014 tarihinde yarışmadan elendi.

Tiyatro:
2007 – Amphitron- Haldun Dormen
2008 – Arap Saçı – Mithat Subaşı

Filmleri ve Dizileri :
2008 – Ateş ve Barut (Nehir) (tv dizisi)
2006 – Ezo Gelin (tv dizisi)
2007 – Üç Tatlı Cadı (tv dizisi)
2012 – Burası Osmanlı Kıyam (tv dizisi)