Final Fantasy evreninin bitmek bilmeyen hikayesi, Final Fantasy Type-0 HD ile tekrar hayat buluyor. Class Zero’nun 14 üyesiyle çıkacağımız macerada, gerçek zamanlı savaş sistemi uygulanacak.
Üç kişiyi kontrol ettiğimiz savaş kısımlarında her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleşiyor. Güzel olan taraf, ekibimizdeki karakterlerin genel anlamda birbirinden farklılık göstermesi. Önceki FF oyunlarından alışık olduğumuz Fira, Blizzara gibi büyüler çeşitli silahlara ve kişilere entegre edilmiş durumda ve onları daha mekanize bir halde gözlemiyoruz. Elimizdeki karakterler arasında istediğimiz gibi geçiş yapabilmemiz ve savaşta ölenleri ekibimizin diğer üyeleriyle değiştirebilmemiz de savaşlardaki dinamizmi koruyor. FF oyunlarının değişmezi “summon”lar da yine oyundaki yerini alıyor ve hatta daha oyunun en başlarında bir tanesini kontrol etme şansına kavuşuyorsunuz.

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1 64bit, 10
İşlemci: CPU Core i3 2.5GHz
Bellek: 4 Gb
Ekran Kartı: GTX560Ti or AMD Radeon 7790
DirectX: Version 11 destekli
Boş Alan: 30 GB boş alan

Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0 Final Fantasy Type-0