Heroes of the storm Heroes of the storm Heroes of the storm Heroes of the storm

Heroes of the Storm, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve tahmin edebileceğiniz gibi yalnızca PC için çıkacak olan yeni MOBA oyunu. Oyunun hem Microsoft Windows hem de Mac OS X destekleyeceği daha önce açıklanmıştı. Oyunda kullanılacak kahramanlar ise, 20 yılı aşkın süredir oyun dünyasına hizmet veren Blizzard’ın Warcraft, Diablo ve StarCraft serilerinden alınan kahramanlar olacak. Örnek vermek gerekirse Arthas ile Tyrael karşı karşıya gelebilecek.

Gelin hep beraber Heroes of the Storm başlangıç rehberimize geçelim.
Heroes of the Storm ücretsiz mi?

Evet, Heroes of the Storm oynamak tamamiyle ücretsiz olacak. Fakat tabi ki, oyunda oyun içi satın alımlar aktif olacak. Karakterleri süslemek için kostümlerin satışa çıkması bekleniyor.

Blizzard, Heroes of the Storm’un türünü resmi olarak bir MOBA yada ARTS olacak açıklamadı. Çünkü oyunun bu türlere göre çok farklı bir oynanış biçime inandıklarından bahsettiler. Kendileri ise, oyun türüne Kahraman Dövüşü, “Hero Brawler” ismini uygun buldular. Oyun 13 Mart 2014 tarihinde süreli olarak Teknik Alfa test sürümüne geçti.
Heroes of the Storm’da Bulunacak Kahramanlar

Heroes of the Storm, Blizzard’ın 3 büyük serisi Warcraft, Diablo ve StarCraft dünyasının önemli karakterlerini oynanabilir kahramanlar olarak içeriyor. Peki bakalım oyunda hangi kahramanları göreceğiz.