68 kuşağının sağ tarafındandır.

Hüseyin Gülerce, 1950 yılında Edirne’nin ilçesi Keşan’da doğmuştur. İlkokulu Enez’de, ortaokulu Keşan’da okudu. Edirne Öğretmen Okulu’ İstanbul Yüksek Öğretmen Okulunu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Matematik bölümünü bitirdi.

1969-1977 yıllarında İstanbul’da üniversite öğrencisi olduğu yıllarda Yeniden Milli Mücadele dergisinde ve Bayrak gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı.

Üniversiteden öğretmen olarak mezun olduktan sonra, Yalova Lisesinde fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Fiilen de dershanecilik yapmüdürlüğü yanı sıra aynı zamanda dershanede Fizik öğretmeni olarak ders verdi.

1983 senesinde Anavatan partisi zamanında İstanbul milletvekili adayı da oldu ama son sırada olduğu için kazanamadı. 1986’da Yalovaspor başkanlığı yaptı

Zaman gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliğinde de yaptı. Daha sonra Zaman gazetesinde yazarlık yaptı. 17 Aralık sürecinde “Hükümet yanında durmakla” suçlandı, 6 haziran 2014 tarihinden sonra yazdıkları Zaman gazetesinde yayınlanmayınca 26 Ağustos 2014’te Zaman gazetesinden istifa ettiğini açıkladı. Melih Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’ye geçti.

Aynı zamanda 1994 yılında kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının kurulduğu gününden beri mütevelli heyet başkanıdır.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyonunda 31 kişilik gözaltı listesinde Hüseyin Gülerce’nin de adı bulunmaktadır.