7928_7
Bilindiği gibi İphone teknolojinin göz bebeğidir. Sürekli kendini yenileyerek her geçen gün kullanıcılarına daha gelişmiş imkânlar sunmaktadır. Ancak İphone telefonların en kötü yanlarından biri kuşkusuz şarj ömrünün çabuk bitmesidir. Bu istenmeyen duruma sebep olan en önemli nedenlerden biri teknolojimizin olmazsa olması internettir. Özellikle sosyal ağlar İphone pil kapasitesini düşürmektedir. Bu yüzden kullanıcılar olmadık anda kapanan telefonlar yerine iletişimini devam ettirmek adına pil ömrünü uzatacak çarelere başvururlar. Elbette ki bu şarjın bitmesini engellemese de en azından bir süre telefonu idare edebilir konumda tutar.

Dilerseniz İphone telefonların pil ömrünü uzatabilecek çözümleri inceleyelim. Bilindiği üzere İphone kalitesinden ödün vermeyen markalardan biridir. Ancak ne kadar kaliteli olursa olsun telefonların şarjı kısa sürede bitiyor. Birçok telefon bu yüzden sürekli şarj aletiyle prizlerde tutulmaktadır. Şimdi size bunu önlemenin en güzel 4 adımından bahsedeceğiz.

İphone telefonların şarj ömrünü uzatmak isteyen kullanıcılar öncelikle konum servisini sınırlaması gerekir. Bunun sınırlanması gereksiz yere gps kullanımını engellemektir. Bu sayede sınırlanan uygulamalar telefonunuzun şarj ömrünü etkilemeyecektir. Bir başka önemli nokta ise telefonun ekran parlaklığının düşürülmesidir. Yüksek derecede ekran parlaklığı şarj ömrünü ciddi anlamda tüketmektedir. Bu yüzden telefonun önerdiği otomatik parlaklığı tercih etmek çok yerinde bir kullanım olmaktadır. Bu sayede hem gözleriniz yorulmaz hem de şarj ömründen tasarruf sağlarsınız.

Bununla birlikte İphone telefonunuzun şarjını korumak için önemli noktalardan biride gereksiz uygulamaların kapatılmasıdır. Uygulamalarla işiniz bittiğinde mutlaka programın kesin olarak kapatılması gerekmektedir. Bunu sağlamak için de arka plandan uygulamalara son verin. Şarj ömrünüzü güçlendirecek dördüncü ve son adım ise WİFİ ayarlarını kapatmaktır. Bu sayede telefonunuz daha uzun süre dayanacaktır. Sizde deneyin farkı görün.

Kaynak: BilgiUstam