1. Kadınlar diğer kadınlardan tahrik olurlar

Kadınlar erotik her şeyden tahrik olurlar, erkekleri, erkek ve kadınları ve sadece kadınları içeren senaryolardan ki bu da biseksüel uyarılma modeline işaret eder. Bu tüm kadınların böyle olduğunu göstermez. Eşinizin bir gün işyerindeki bir fıstıkla eve gelmesini ve üçlü yapmayı önermesini de beklemeyin. Sadece diyoruz ki birçok kadın hem erkekleri hem kadınları görerek veya düşünerek tahrik olabilir.

2. Çekici olduğunu düşünen kadınlar daha kolay orgazm olur

Vücudunu beğenmek kadın cinselliğinde önemli yer tutar. Cinsel organları hakkında olumlu düşünen kadınlar kolay orgazm olurlar ve cinselliği geliştirici aktivitelere kolaylıkla katılabilirler.

3. Kadınlar onları cinsel yönden aldatmanızı tercih ederler.

Kadınlar onları duygusal olarak aldatmanızdan korkar, cinsel olarak değil. Erkeklerde ise tam tersi söz konusudur. Bir kadınla uzun platonik bir akşam yemeği yemeniz, bir kadınla bir gecelik ilişki yaşamanızdan daha çok çıldırtacaktır. Cinsel bir ilişki yaşamak onları daha az suçlu hissettirir.

4. Zihinsel olarak uyarılmadan bedensel uyarılma yaşayabilirler

Kadınların beyni zihinsel uyarılma ile bedensel uyarılmayı ayrı tutar. Örneğin, zihinsel olarak uyarılmasalar bile, kadın vücudu cinselliğe fizyolojik tepki verebilir. Bu durum fahişelerin müşterileriyle birlikte olurken bedensel uyarılma yaşamalarını açıklıyor.

5. Kadınlar seksten sonra bağlı hissederler

Genelde kadınlar sadece fiziksel bir ilişki yaşama yeteneğinden yoksundurlar. Çünkü vücutları orgazm sırasinda oksitosin salgılar. Oksitosin, kadın bağlılık hormonu ayrıca bebek emzirme durumunda da salgılanır. Bu nedenle kadınlar istemeseler de cinsel ilişkiden sonra bağlılık hissederler. Bu da arada sırada bir gece geçirdiğiniz kızın neden size durmadan mesaj gönderdiğini açıklıyor.