Kakao Lekesini Bulaştığı Yerden Nasıl Çıkartırım?

yorumsuz
446

7887_41Kakao lekeleri tıpkı çikolata lekeleri gibidir. Çıkartmak oldukça zor olsa da kakao bulaşan herhangi bir eşyanızı su ile temizleme işlemi yapmalısınız.
Su her lekenin ağarmasını sağlar. Fakat inatçı leke olan kakao lekelerinde öncelikle lekenin kuruması beklemelidir. Kuruyan kakao lekesini eşyaya zarar vermeden hafifçe kazıdıktan sonra bol su ile yıkamalısınız. Kakao lekeleri eşya üzerinde dağıtılıp temizlenmemesi gerekir. Soğuk su dolu kap içerisine lekeli olan eşyanızı bastırıp ovalayarak temizleyebilirsiniz. Daha sonrasında deterjanlı su ile temizleme işlemi yapabilirsiniz. Çikolata ve kakao lekeleri zor temizlenecek olan lekelerden olsa da en etkili yöntem lekenin kurutularak soğuk ile temizlenmesidir. Halı ya da koltuklarınızda oluşan kakao lekelerinde ise ıslak bezi bastırarak temizlemelisiniz. Lekenin bulunduğu bölgede temizleme işlemi yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde leke dağılır ve geniş bir bölgenin lekelenmesine sebep olabilir.

Leke çıkarıcılar kakao lekelerinde çok az etki gösterebilir. Kakao lekesi olan eşyalarınızda temizleme yaparken temiz bez kullanmanız önerilir. Kakao ile birleşen kirli bir bez farklı lekelerin de oluşmasına sebep olabilir.

Kaynak: BilgiUstam

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın