Kemal Gülen Kimdir?

yorumsuz
1.599

Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV’nin ana haber bülteni sunucusudur.

Kemal Gülen, 1969 yılında Erzurum’da doğmuştur. Dokuz kardeşin ikincisidir. Babası Seyfullah Gülen’dir. Fethullah Gülen amcası olur. 1975 yılında ilkokula Ömer Duygun İlkokulunda başladı. 1980 yılında ilkokulu bitirince İzmir’de akrabalarının yanında kalarak Alsancak Ortaokulundan 1983 yılında mezun oldu. 1986 yılında da Namık Kemal Lisesinden mezun oldu. O sene üniversiteyi kazanamadı. İstanbul FEM dershanelerinde bir yıllık yoğun eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne Üniversite hayatına başlamış olup 1993 yılında avukat olarak mezun olmuştur.

1993 yılında Samanyolu TV açılınca televizyonculuğa başladı. Samanyolu TV’de muhabir, koordinatör, yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak her kademede çalıştı. 1998 yılında Haber Kiritik adlı tartışma programı sundu. Haber dairesi başkanı olarak çalıştığı yıllarda “Analiz” ismiyle açık oturum programında sunuculuk yaptı.

Samanyolu televizyonunda 5 yıl Belgesel Müdürlüğü yaptı. 2010 Temmuzdan itibaren Radyolar (Dünya Radyo, Burç FM ve SHaber Radyo) Koordinatörü olarak da görev yapmaktadır.

Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının sunuculuğunu da yapan Kemal Gülen, 1999 yılından beri Samanyolu TV’nin ana haber bülteni sunuculuğunu yapmaktadır.

Kemal Gülen, 1993 yılında Hale Hanım ile evlendi. üç çocuğu vardır.

Kitapları :
2012 – Camın Arka Yüzü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın