21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programındadır.

Masataka Kobayashi, 8 Mayıs 1987 tarihinde Japonya’da doğmuştur. 2011 yılında Japonya’da büyük deprem olduğu zaman Türkiye’ye geldi. Kapadokya’ya yerleşti. Orada Japonca öğrenmek isteyenlere dersler verdi. Sonra bir şirkette çalışmaya başladı.

Türkiye’yi çok seven Masataka Kobayashi, sol kolunun omuz başına Japon bayrağı ile birlikte Türk bayrağı dövmesi yaptırmıştır. Türk yemeklerinden en çok karnıyarığı sevmektedir. Masataka Kobayashi, Üsküdar’ın sahilinden karşıdaki manzaraya bakmayı seviyor ve metrobüse biniyorken insanların kapıya saldırmasından da korktuğunu belirtmektedir.

Masataka Kobayashi, Bir Türk hanım ile evlidir. İstanbul’da yaşamaktadırlar.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.