2. sezon Bu Tarz Benim yarışmacısıdır.

Melisa Şahin, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sunuculuk ve mankenlik yapmakta olan Melisa Şahin, ayda ortalama 10 bin liralık alışveriş yaparmış. Yarışmayı kazanırsa kazandığı parayla sokak hayvanlarına yardım edeceğini söyleyen Melisa Şahin’in 3 köpeği için de bir bakıcısı varmış.

1,78 cm boyunda ve 55 kilo olan Melisa Şahin, binicilik sporu ile uğraşıyor ve İngilizce, İtalyanca ve Korece biliyor. 2013 yılının son haftasında İstanbul’da gerçekleştirilen Model Of Turkey Yarışması’nda 3. Oldu.

Melisa Şahiovmen Mehmet Ali Erbil ile anılmıştı.

Melisa Şahin’in sunumuyla Kanal t ekranlarında her Pazar 13:15’te “Melisa ve Moda” adlı programı sundu.

Melisa Şahin, 30 Kasım 2014 tarihinde başlayan ikinci sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programına katıldı. Safiye Soyman ve şarkıcı Soner Sarıkabadayı’nın konuk jüri olduğu gecede ise sunuculuğunu Öykü Serter’in üstlendiği programın jüri kadrosunda; Nur Yerlitaş, İvana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu yer alıyor. Programın Yeni Sezon Eleme Gecesi’nde ünlü modacı Erol Albayrak defilesi de yapıldı.

Ada Derya Yarar, Amila Kuruoğlu, Bahar Olgun, Gülay Hançer, Emel Özkızıltaş, Gülnihal Candan, Gülcan Salel, İlbilge Uzun, Maria Surina, Melisa Çeliker, Müge Ökten, Gülşah Yanaş, Nazlı Sultan Yayla, Özden Cerrahoğlu, Tuğçe Kaya, Zeynep Öztürk, Gökçe Markal, Nazlı Hamarat, Arife Deniz ile yarışacak.