Minecraft hepimizin bildiği (oynadığı) üzere en popüler oyunlardan birisidir. Oyunun içeri düşük grafikli olmasına rağmen oyunculara sağladığı o özgünlük, özgürlük ve çeşitli kurgusuyla beraber binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır bu oyun. Ana (ilk sürüm) sürümünün yanında yapılmış diğer sürümleri ve oyuncularının türettikleri diğer çeşitli kodlar bulunan Minecraft, ilk olarak pc’de çıkmıştır. Daha sonra önü alınamaz şekilde oyun konsollarına ve de mobil cihazlara uyarlanmıştır.

Bu oyun arkadaşlar sektörün geleceğini oluşturmak için sanal gerçeklik platformlarına adapte olma kararını almıştır. Oculus Connect 2015 etkinliğine de katılan oyunun yapımcıları, bu oyunun yeni bir sürümü olan (duydunuzda geldiniz zaten) Oculu Rİft ile uyumlu olacağının bilgisini verdiler. Minecraftı satın alan Mincrosoft’un uyarladığı platform sayısını arttırmış lan Minecraft, bu sanal gerçeklik cihazlarının yapımcısı olan Oculus Rift ile çalışarak Minecraft’ın sahip olduğu başarıyı ileride de devam ettirmesini istiyor.

Diğer taraftan daha yeni yeni yayılmaya başlayan ve sektörün büyümesi ile yeni markaların da bu sektöre adım atması sonucu büyüme hızı mecburen azalan Oculus Rift, aletlerinin daha çok kullanıcı tarafından alınmasının yollarını aramaktalar. Bu olardan sadece birkaç yıl sonra sanal gerçeklik platformlarının birçok sektörde, başta oyun sektörü olma üzere tabiki, oldukça yaygın olarak kullanılacağını tahminleyen Oculus Rift, sektöre erken girmiş olmanın verdiği şansı da kaybetmek istemiyor.

Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek Minecraft Oculus Rift'e Gelecek