Oyun Dünyası’nın uzun süredir merakla beklediği yeni Mortal Kombat oyunu Mortal Kombat X’in sistem gereksinimleri açıklandı. Diğer oyunlarda olduğu gibi minimum ve önerilen olarak 2 farklı sistem gereksinimi açıklanan oyun, aynı zamanda Steam üzerinde ön siparişe açıldı.

2014 yılının sonlarında yayınlanan video ile bizleri heyecanlandırmayı başaran Mortal Kombat X oynamak isteyen bilgisayar kullanıcıları için sistem gereksinimleri açıklandı. Yeni oynanış ve muhteşem sinematikler ile birlikte gelecek olan Mortal Kombat X, atari salonlarında tnaıştığımız ilk Mortal Kombat oyunlarından çok daha farklı ve çok daha dinamik. Oynanış videolarını izlerken bile kendimden geçmeme sebep olan oyunun sistem gereksinimleri ile birlikte ön siparişi de Steam üzerinde başladı.

Eğer daha önce Mortal Kombat oynadıysanız, 4 kollu yaratık olarak tanınan Goro karakterini bilirsiniz. Ön siperiş ile Mortal Kombat X alan oyunculara Goro karakteri bonus olarak sunuluyor. Oyunu önceden sipariş etmek isteyen ziyaretçilerimiz yazımızın altındaki linkten oyuna ulaşabilirler.

Gelelim Mortal Kombat X sistem gereksinimlerine. Minimum ve Önerilen olarak açıklanan sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: 64 Bit, Windows Vista, 7 ve 8
İşlemci: Intel Core i5-750, 2.67 GHz yada AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 yada AMD Radeon HD 5850
DirecX 11
Depolama Alanı: 25 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: 64 Bit, Windows Vista, 7 ve 8
İşlemci: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz yada AMD FX-8350, 4.0 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 yada AMD Radeon HD 7950
DirecX 11
Depolama Alanı: 40 GB

Önerilen sistem gereksinimleri biraz yüksek gibi gözükmesine rağmen, yeni oynanışı ile birlikte çok daha fazla dinamikleşen oyun için bence normal fakat pek çok kullanıcı önerilen ayarlarda oyunu oynayamayabilir. Minimum gereksinimlerin ideal olduğunu düşünüyorum. 2015 yılında çıkacak bir oyunu i5 işlemci ile oynayabilecek olmak güzel.

Mortal Kombat X’i Steam üzerinden ön sipariş ile satın almak için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.

Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri