2. sezon Show TV Bu Tarz Benim yarışmacısı

Nil Anka, 19 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Türkiye’nin birçok şehri ve Almanya, Dubai, Amerika’da geçti.

1.74 cm. Boyunda ve 56 kilo olan Nil Anka, Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi mezunudur. İkinci üniversite olarak Medya İletişim okumaktadır. Üniversite eğitimi sırasında kısa bir dönem fotomodellik yaptı. Üniversite bittikten son ve birçok tv programına katıldı ve klibi de vardır.

Şarkıcılık alanında star olmak için çalışmaktadır. Single çıkardıktan sonra çeşitli mekanlarda şarkıcılığa devam ediyor.

2015 yılında; sunuculuğunu Ebru Akel’in yaptığı ve Jüri koltuğunda renkli kişiliğiyle ünlü modacı Cemil İpekçi, tasarımcı Umut Eker ile stil danışmanı Sibel Arna ve model Chloe Loughnan’ın oturduğu Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasına yarışmacı olarak katıldı. Diğer yarışmacılar; Aygün Aydın, Buse Akbaşak, Çağla Yıldırım, Duygu Harman, Ecem Akkaya, İdil Naz Kaluç, İrem Özcan (Sonja), Lidya Brylova, Müge Ökmen, Nazlı Tepetaş, Öykü Ekinci, Özde Özkan, Serpil Cansız, Serpil Gök olmuştur.

1 Mart 2015 tarihinde yapılan final gecesinde yarışmanın birincisi İdil Naz Kaluç olmuştur.

Ödülleri :
2012 – IRU- uluslararsı radyocular birliği radyo dostu sanatçı ödülü

Albümleri :
2013 – Bana Uymaz (Single Albüm)
2013 – Aşk Zırhı (Single Albüm)