Bugün Gazetesi yazarlarındandır.

Nuh Gönültaş, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseı. 1988 yılında İzmir, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

1987 yılında Tercüman gazetesinin İzmir Bürosu’nda stajyer olarak çalışmaya başladı.1988 yılında ise Zaman Gazetesi’nde muhabir olarak işe girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Zaman Gazetesi’nin Parlamento muhabiri olarak 5 sene çalıştı. Aynı zamanda gazetesinde köşe yazarlığı da yaptı.

1997 yılında lisan eğitimi için ABD’ye gitti. 1998 yılında döndükten sonrada yazılarına Zaman Gazetesi’nde devam etti. 2002 yılının son aylarında Tercüman gazetesine geçti. Tercüman Gazetesi’nin 2005 yılında adı değişerek Bugün adıyla devam etmesiyle Bugün Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyon kapsamında hazırlanan gözaltı listesinde adı geçen Nuh Gönültaş’ın gece yurt dışına çıktığı tespit edildi.

16 Aralık 2014 tarihinde Nuh Gönültaş, yurt dışına kaçtığı yönündeki iddialarına köşe yazısında cevap verdi. Yurt dışında bir program için bulunduğunu ve bitiminde yurda döneceğini; “Hiçbir yere kaçmadım. Soruşturma başlamadan belirlediğim programımı tamamlayıp savcıların sorularını cevaplamak için döneceğim.” diyerek belirtti.

Nuh Gönültaş, evlidir. 3 çocuğu vardır.

Ödülleri :
2007 – Türkiye Yazarlar Birliği – Yılın Köşe Yazarı Ödülü

Kitapları :
– Gurbet Lahikası
– Mason/Dul Kadının Çocuğu
– Bush ve Evanjelizm’in Mesih Planı
– Derin Vatan / Yenilgi Yenilgi Büyümen Zaferler Ülkesi…
– Dijital Röntgenci / Sam Amca’nın Soğuk Nefesi (Eşref Günaydın ile birlikte kaleme almıştır.)
– Derin Devlet (Erol Mütercimler, Ömer Lütfi Mete, Erol Bilbilik, John Pilger, Emin Gürses, Deniz Ülke Arıboğan, İbrahim Karagül, Mahir Kaynak, Cem Küçük ile birlikte kitabın yazar kadrosunda yer almıştır.)