Plague Inc son zamanlarda iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz hem eğlenceli hem de strateji gerektiren nadir oyunlardan bir tanesi. Oyundaki amacımız bakteri, virüs, parazit, hastalık ve daha pek çok zararlı organizmadan birisi olarak dünya nüfusuna bulaşmak ve yeryüzünden tüm hayatı silmek.

Bunu gerçekleştirmek için dünya haritasında bulaşmak istediğiniz ülkeyi seçmeniz ve DNA puanları kazandıkça hastalığınızı evrimleştirmeniz gerekiyor. Hastalığınız ne kadar karmaşık bir DNA dizilimine sahip olursa o kadar zor ilacı bulunuyor. Böylece yavaş yavaş çeşitli ülkelerde yayılmaya başlayan hastalığı biraz daha evrimleştirerek ölümcül etkilere sahip olmasını sağlıyorsunuz.

Hastalığınız tüm dünyayı etkisi altına alırken elbette insanlık da boş durmuyor ve sizi yeryüzünden silebilmek için çeşitli tedaviler üretmeye ve sınırlarını kapatarak karantina uygulamaya başlıyorlar. Oyunun eğlenceli kısmı bu insanlığa karşı verilen mücadelede daha da belirgin hale geliyor.

Platform, yarış ve FPS oyunlarından sıkılıp da farklı bir strateji oyunu oynamak isteyen iOS kullanıcılarının bu oyunu beğeneceğine inanıyorum.

Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc. Plague Inc.