Poonam Pandey, 11 Mart 1991 Mumbai , Maharashtra , Hindistan’da doğmuştur. Nilesh Pandey bir yazılım mühendisi bir abisi ve Shradhdha Pandey adında kız kardeşi var. Modellik yapmaktadır. Hindistan’ın ridir.

Poonam Pandey adı Katrina Kaif ve Anna Hazare birlikte Hindistan’da Google aramo motorunda en hızlı yükselenler arasında 2011 senesinde ilk 10’a girmiştir.

Poonam Pandey, 2011 yılında “Kingfisher” Takvim kızlarından biri oldu.

Poonam Pandey, Pakistan maçının ardından Hindistan’ın Sri Lanka’yı yenerek dünya şampiyonu olması durumunda Mumbai sokaklarında çırılçıplak dolaşacağını açıklamasıyla Hint basınının gündemine oturdu.

Poonam Pandey, 2011 yılında Hindistan, Bangladeş ve Sri Lanka’nın ortaklaşa düzenlediği Kriket Dünya Kupası’nda, Hindistan’ın şampiyon olması halinde soynalde Sri Lanka’yı mağlup eden Hindistan oldu.

Hindistan 1983 yılından beri ilk kez şampiyonluk kupasını kaldırmayı başarırken, bu başarının ardından gözler farklı bir isme Poonam Pandey’e yöneldi.

Yalnız Poonam Pandey’in önünde tek bir sorun vardı; Hint feministler. Pandey’in açıklamalarından rahatsızlık duyan feminist hareket temsilcileri suç duyurusunda bulunmakta geç kalmadılar. Şampiyonluğun ardından ulusa verdiği sözü tutup tutmayacağını sorgulayan Hint basınına karşı Pandey’in cevabı, toplumsal huzuru bozmak istemediğiydi. Genç manken Hindistan Kriket Federasyonu’nun Hindistan dışında istediği bir şehirde verdiği sözü tutabileceğini söyledi. Poonam Pandey bununla da kalmayarak, Twitter hesabından yazdığı “Bekleyin ve görün” cevabıyla Dünya Kupası sona erse de Hindistan’ın şampiyonluğunun uzun süre konuşulacağının sinyallerini verdi.