İstanbul’da 1980 yılında doğmuş olan Seçkin Piriler sunuculuk, oyunculuk ve şarkıcılık yapmaktadır. 1998 yılı içerisinde katılmış olduğu Elite Model Look yarışmasında diğer rakiplerini geride bıraktı ve ikinci seçildi. Güzelliğinin tescillenmesinin sonrasında ise bir ajansa kaydoldu, böylece modellik kariyerini de başlattı.

Birçok farklı yerde tanıtımlar için modellik yapan Seçkin Piriler bu sayede çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin en çok tanıdığı kişileri arasında yer almış oldu. Bu aşamada ise yalnızca modellik ile kendini tanıtmak istemeyen Seçkin Piriler, oyunculuk konusunda ona gelen teklifleri de değerlendirmeye başladı. Hababam Sınıfı Üç Buçuk, Hababam Sınıfı Askerde, Çılgın Dershane gibi bazı Türk filmlerinde yardımcı rollerde yer aldı.

Oyunculuk sonrasında ise artık sıranın müzik konusunda çalışmalar yapmaya geldi. 2003 yılında ilk albümü olan Kırmızı Pabuçlar’ı çıkarttı. Albüm içerisinden Kırmızı Pabuçlar, Vazgeçmekten, Uyuma, Dönmem Geri ve Hiç İşim Olmaz isimli şarkıları ile müzik konusundaki yeteneklerini sergilemiş oldu. 2006 yılında ise Duman grubunun solisti olan Kaan Tangöze ile bir ilişkiye başladı.

Seckin_Piriler_fotoHerkesin beğendiği bir çift olarak görülen ikilinin ilişkisi 3 yıl sürdükten sonra 24 Mart 2010’da ise modellik ve mankenlik kariyerini bir kenara bırakarak Kaan Tangöze ile dünya evine girdi. Eylül ayında ise evlilikleri Hakan ismini verdikleri ilk çocukları ile taçlanmış oldu. Meraklı bir çocuğu olduğunu söyleyen Piriler, gebelik süresi boyunca yalnızca bir kere podyuma çıktığını ve ne kadar zararlı olduğunu bilse de bu süreçte kola ve hamburgere aş erdiğini söyledi.

2014 Mart ayında 6 aylık hamile olduğunu açıklayan Seçkin Piriler, Volkan ismini verdikleri ikinci çocuklarını da kucaklarına aldılar. Bir süre öncesine kadar mükemmel görünen evlilikleri ile magazin basınında kendine yer bulan Seçkin Piriler ve Kaan Tangöze çifti son dönemlerde ise sorunları ile yer alıyorlar. Seçkin Piriler bu dönemde her ne kadar eşinin arkasında olduğunu sürekli olarak belirtse de son birkaç zamanda artık farklı düşüncelere sahip olduğunu belirtiyor. Şimdilerde kariyerini geride bırakmış olan Seçkin Piriler, vaktinin tamamını çocukları ile geçirmekte.