Dota,lol,hots vs.den farklı olsun diye yapılmış bir Moba daha.Buyrun;

Kahramanların “sentinel” olarak anıldığı Shards of War’da yine hasar, tank ve şifacı olmak üzere 3 farklı sınıf yer alıyor. Bunlardan haftalık ücretsiz olanları oynayabilir, biriktirdiğiniz gümüşlerle yeni sentinel satın alabilirsiniz. Bu noktada pek bir farklılık yok. Yine LOL’ün rune sistemine benzer şekilde maçlardan kazandığınız kasalardan çıkan parçalarla farklı yetenek küpleri veya eşyalar yaratabiliyorsunuz. Bunlar karaktere özel olarak da üretilebiliyor. Böylece oyun esnasında takımınız belirli bir seviyeye ulaştığı zaman kendi yükselttiğiniz özellikteki eşyayı alabiliyorsunuz.

Harita tasarımı açısından Shards of War küçük ama etkili bir alan oluşturmuş. 3 farklı koridordan kulelerinizi desteklemek veya düşman kuleleri bastırmak için minyonları takip edebilir, ilk kulenin hemen gerisinde bulunan can alanlarını değerlendirebilirsiniz. Haritada ufak da olsa can kazandıran bölgeler olması yine dinamik oynanışa yakışan bir özellik olmuş. Yine istediğiniz zaman merkeze ışınlanıp canınızı da doldurabiliyorsunuz tabii. Koridorlar arası farklı bölgelerde bulunan tarafsız robotları öldürürseniz takımınıza katılıyor, sizlerle birlikte düşmana doğru bastırmaya başlıyorlar. Bu arkadaşların da farklı zorluk seviyeleri var, zaten üstlerinde yazıyor.

Genel hatlarıyla Shards of War, MOBA’ya yeni başlayacak oyuncular için eğlenceli bir seçenek olabilir. Stratejidense aksiyona yönelmesi, dinamik maç sistemi ve interaktif kontroller MOBA’ya farklı bir bakış açısı getirmiş. WASD kontrolleri kadar mouse tıklarını ve space kullanımı da getirmesiyle biraz daha rahat, bol heyecanlı ve dolayısıyla zor hedef arayanlar çok eğlenecek.

Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War Shards of War