The Elder Scrolls Online’ın hem konsol platformlarına çıkış tarihi açıklandı, hem de ödeme sistemini tamamen değiştiren sistem bir sinematik video eşliğinde oyunculara sunuldu.

MMORPG fantazi türündeki yapım The Elder Scrolls Online’da kurallar değişiyor. Dağıtıcılığı yapan Bethesta tarafından bugün verilen habere göre oyun 9 Haziran’da PlayStation 4 ve XBox One platformlarına çıkış yapacak.

PC platformundan tanıdığımız The Elder Scrolls Online, pay to play sistemiyle çalışıyor, akıllara “konsollarda da mı böyle olacak” sorusunu getiriyor. Firma bu sistemide kökünden değiştiren bir haberle hem PC platformunu hem de konsol platformunu mutlu etti.

Mayıs ayında gelecek güncelleme ile birlikte artık The Elder Scrolls Online’da pay to play yani her ay para ödeme sistemi tamamiyle ortadan kalkacak. Ancak oyunu bir kereliğe satın almamız gerekecek. Oyunu bir kereliğine satın aldıktan sonra oyunu oynamak için ekstra hiçbir ücret ödememize gerek kalmayacak.

Oyunun eski sistemi olacak olan pay to play dönemi bittikten sonra ESO Plus diye bir sistem devreye girecek. Yeni gelecek bu sistemi satın alacak oyuncular ekstra deneyim puanı kazanıp, diğer oyuncuların önüne geçebilecekler. Ayrıca tüm indirilebilir içeriklere de sahip olacaklar.

Haberle birlikte yayınlanan sinematik videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi The Elder Scrolls Online Çıkış Tarihi