Tofaş YK Başkanı Mustafa V.Koç ve FİAT’ın dünyadaki kaptanı sergip Marchionne, Fiat’ın Bursa’da üretimine başlanacak olan yeni sedan modeli Aegea’yı birlikte kullandılar, ayrıca bir aracın da kaputunu imzaladılar.

Fiat’ın toplamda 40 ülkede satışa çıkartacağı yeni sedan’ın kaputuna bir imza atıldı. Müzeye kaldırılmak istenen bu iki imzalı araç şimdiden sipariş bozgununa uğramış.

Türkiye’de olan Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne, Tofaş’ın Yönetim Kurulu Toplantısı İçin Bursa’ya geldi. Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V.Koç ve Sergio Marchionne, Aegea isimli kompakt sedan otomobili birlikte test edip nihai üretim için düğmeye bastılar.

Alfredo Altavilla ise Kasımdan itibaren ülkemizden başlayarak kademeli olarak satışına başlanacak olan Aegea’nın ilk aşamada EMEA Bölgesin’de kırk ülkede satışa sunulması amaçlanıyordu. Araç daha yola çıkmadan Avrupa’da beklentilerin arttığını görmekteyiz. Mevcut gidişat göstermekteki bu yeni modelin etki alanı daha da genişleyecek, dedi.

Sergio Marchionne ve Mustafa V.Koç, Aegea ailesinin ilki olarak yola çıkacak olan sedan’ı Tofaş fabrikası’nın pistinde test ettiler. Aynı zamanda Sergio Marchhionne Fiat Aegea projesinde çalışmakta olan bütün Tofaşlıları tebrik etti. Aslında Fiat’ın İtalya’daki FCA Tasarım Merkezinde tasarlanan fakat Tofatş Ar-Ge ile beraber ülkemizde geliştirilen ve Bursa’da üretilecek yeni sedan’ın dünya ön gösterimi, ilk defa İstanbul Autoshow’da gerçeleşti.

Yeni Aegea, yakıt tüketme bakımından yüksek performans ve dayanıklılık ile donatılacak. 95-120 HP civarında güce sahip, manuel ya da otomatik şanzımanla kullanılabilecek 2 Multijet ii turbo dizel ve 2 benzinli motor, yeni sedanının kaputu altında çalışacak.

Yeni modelin dikkat çekmesinin sebeplerinden bir taneside hem sürücünün hem de yolcuların keyifini arttıran sayısız yaratıcı özelilklere sahip olmasıdır. Beş renkten oluşan dokunmatik ekranı olan Uconnect ™ multimedya sistemi; Metin okuma, Bluetooth, müzik çalar, ses tanıma özelliği, AUX ve USB portları ve aynı zamanda direksiyondan kontrol özelliği sunuyor.

Yıllık 400 bin araç üretme kapasitesine sahip olan Tofaş ülke pazarı için araçlar ve ihraç edilmek üzere pek çok Fiat modelini başarıyla üretmekte. Tofaş otomobil ve hafif ticari araç pazarında yüzde 12’lik bir pay ile sektör liderlerinden biri olmasının yanında araştırma ve geliştirme alanlarında da yapılan yatırımlar bakımından Türkiye’nin ilk üç şirketinden birisidir.

Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza Yeni FİAT Sedan Ve İki İmza